Според информацията създадената виртуална лаборатория разполага с 20 хедсета, чрез които студентите могат да изследват човешкото тяло в детайли
Медицинският университет – Плевен е първото висше училище в България, което внедри виртуална лаборатория за обучение по анатомия чрез технологии за добавена и смесена реалност, съобщават от пресслужбата на университета.
Според информацията новата система разполага с 20 хедсета, чрез които студентите могат да изследват човешкото тяло в детайли. Лабораторията предоставя достъп до над 13 000 анатомични структури с подробни описания, подпомагащи задълбоченото разбиране на всички системи на организма. Предвидени са различни режими – за добавена и виртуална реалност, включително микромодели на мускулни влакна, кръвоносни съдове и тъкани.
Системата предлага и режим за съвместни занятия и лекции в реално време с до 100 участници. Освен това тя позволява интеграция с образна диагностика и осигурява възможности за обучение по реални клинични случаи, както и за предоперативна подготовка на лекари.
Платформата включва високореалистични 3D модели на всички анатомични системи – скелетна, мускулна, нервна, съдова, органна, микроанатомия и други. За обучаемите са интегрирани тестове с автоматично оценяване и статистически анализ.
От пресслужбата допълват, че ректорът проф. д-р Добромир Димитров е подчертал предимствата на този тип обучение: "Използването на добавена и виртуална реалност повишава ангажираността на студентите и им позволява значително по-бързо и лесно да усвояват човешката анатомия."
Още от Улицата
Шофьор с 500 грама фентанил залови полицията в Пловдив
В контекста на черния пазар това количество представлява изключително сериозен обем поради високата токсичност и силата на действие на този вид опиати.
Порязаха с 5 милиона евро парите за вероизповеданията
Стъпките в тази посока се предприемат заради огромния дефицит, който управляващите се опитват да намалят с мерки, които нямат нищо общо с реформи
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!