18 Май, 2026

Владислав Горанов е напуснал България, първо опитал да излезе от страната с издирван от Интерпол джип

Владислав Горанов е напуснал България, първо опитал да излезе от страната с издирван от Интерпол джип

Владислав Горанов

Бившият финансов министър в правителството на ГЕРБ - Владислав Горанов, е направил опит да напусне страната с джип, който е бил обявен за издирване от Интерпол, съобщи БНТ. От пресцентъра на МВР потвърдиха, че има такъв случай. Източници на "Сега" пък потвърдиха, че става въпрос именно за Горанов.

Според информацията, той е влязъл снощи около 18:30 ч. в граничен пункт "Калотина" в посока Сърбия, като е управлявал автомобил BMW X7. При граничната проверка се оказало, че луксозният автомобил е бил обявен за издирване. Вписването в масивите било извършено от Русия. Според документите, издирваният автомобил BMW X7 бил лизингов, а като ползвател бил вписан Горанов.

Граничните служители уведомили Горанов, че има проблем с колата и го помолили да отбие и да изчака за детайлна проверка. Той обаче направил обратен завой и самоволно се върнал във вътрешността на страната. По-късно Горанов се върнал с друга кола и в компанията на собственик на голяма фирма за автобусни превози, като този път преминал през граничния пункт и напуснал страната към Сърбия.

Полицията в момента издирва колата. От МВР правят и проверка за неподчинение на полицейско разпореждане. Проверяват се и действията на граничните полицаи, които са пуснали Горанов да излезе от страната при повторното му появяване на ГКПП "Калотина".
Сподели:

Коментари (0)

Гълъб Донев литна в небесата: Ще правя бюджета перо по перо

Гълъб Донев литна в небесата: Ще правя бюджета перо по перо

"Нека да е ясно, че като финансов министър също много се радвам на успеха на Дара. В бюджета за 2027 г. ще има още едно перо: Евровизия 2027. Благодарим ти, Дара", добави още министърът.

"Топлофикация София" спира топлата вода на 12 квартала в столицата до края на седмицата

"Топлофикация София" спира топлата вода на 12 квартала в столицата до края на седмицата

Обясняват, че прекъсването е наложително във връзка с технически дейности по преместване на газопроводната инфраструктура, като целта е подобряване на сигурността и експлоатацията на системата

Радев продължава с попълненията - назначи нови четирима зам.-министри

Радев продължава с попълненията - назначи нови четирима зам.-министри

Вижте кои са новите назначения в кабинета