6 Юли, 2026

Владимир Чавдаров е избран за член на ВСС от прокурорската квота

Владимир Чавдаров е избран за член на ВСС от прокурорската квота

Той е получил най-много гласове - 426 от 952-ма гласували

Председателят на Избирателната комисия на Общото събрание на прокурорите Зорница Таскова – прокурор във Върховна касационна прокуратура, обяви, че при проведеното днес повторно гласуване за избор на член на ВСС няма кандидат събрал повече от половината от действителните гласове. Поради това и съгласно закона за избран се смята кандидатът получил най-много гласове - 426, Владимир Чавдаров – апелативен прокурор на Апелативната прокуратура във Варна.

Гласували са 952 от имащите право на глас 1538 прокурори. Общият брой на подадените действителни гласове е 918 броя, като са регистрирани 3 недействителни бюлетини – 2 от електронното гласуване и 1 хартиена бюлетина.

От действителните бюлетини, подадени в избирателните секции, гласовете за другите четирима кандидати са разпределени по следния начин: Пламен Петков – прокурор в СРП - 168 гласа; Станислав Стойков – прокурор в СГП – 160 гласа; Николай Любенов – прокурор при ВКП, завеждащ отдел 03 „Съдебен“ – 91 гласа; Димитринка Шкодрова-Георгиева – заместник окръжен прокурор на Окръжна прокуратура – Ямбол – 73 гласа.

За членове на Висшия съдебен съвет от Прокурорската колегия са избрани Красимира Филипова – заместник-главен прокурор при Върховна касационна прокуратура, Владимир Николов - окръжен прокурор на Окръжна прокуратура – Плевен, Добринка Калчева - прокурор в Апелативна прокуратура – Пловдив и Владимир Чавдаров - апелативен прокурор на Апелативна прокуратура – Варна. /БГНЕС

Сподели:
Слънчево, на места с краткотрайни превалявания

Слънчево, на места с краткотрайни превалявания

Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, за София - около 26

Екатерина Михайлова: Десислава Атанасова да подаде оставка, ако се окажат верни твърденията на Демерджиев

Екатерина Михайлова: Десислава Атанасова да подаде оставка, ако се окажат верни твърденията на Демерджиев

 „Конституцията специално за конституционните съдии посочва, че за съдии се избират хора с професионални и нравствени качества“, заяви тя

 Демерджиев: Десислава Атанасова забрави да поясни, че е ползвала и дипломатическия си, и личния си паспорт

Демерджиев: Десислава Атанасова забрави да поясни, че е ползвала и дипломатическия си, и личния си паспорт

„Адвокатът на Пеевски – Хамид Хамид, силно се интересува от това кои са служителите, които работят по информацията за полетите. Това ме навява на мисълта, че се прави опит да се оказва натиск върху тези служители“, заяви той.

Коментари (0)