20 Юли, 2026

Владимир Чуков: Китай е големият играч, който може да наруши хегемонията на САЩ

Вчера зад Тръмп стояха 844 млрд. долара, не се чу и дума за Китай, Русия, Украйна и Близкия изток, не пропуснал единствено сделката със заложниците с Хамас

Вчера зад Тръмп стояха 844 млрд. долара - Мъск, Зукърбърг, Безос и изпълнителният директор на Гугъл. Това изтъкна международният анализатор проф. Владимир Чуков в ефира на Нова нюз. 

По думите му  след първата реч на Доналд Тръмп реакциите не бяха позитивни. За държави като Китай, Близкия изток, Русия, Украйна не беше казано нищо. Затова е бил учуден, че Тръмп спомена  сделката за заложниците на Хамас. 

"Вчера, когато Тръмп подписваше указите, течеше импровизирана пресконференция, където се задаваха много интересни въпроси - за примирието в Газа, коя ще бъде първата му спирка. Той предварително каза, че най-вероятно ще отиде в Саудитска Арабия, особено ако му предложат сделка за 500 млрд. долара. 

Според Чуков Китай е голям играч, държава, която може да наруши хегемонията на САЩ и направи своята прогноза как ще се развиват двустранните отношения.

Това, което заявява Тръмп по отношение на Китай, няма да го реализира. Целият бизнес на Мъск е в Китай. В момента китайците държат монопола на литий. А литият е новият петрол. Това е част от индустрията на Мъск - не само за колите Тесла, но и за ракетите, аргументира позицията си Владимир Чуков. 

 

Сподели:
Отстраниха от длъжност двама инспектори на НАП, задържани с подкуп

Отстраниха от длъжност двама инспектори на НАП, задържани с подкуп

Управителят на минимаркетът в Черноморец ще получи грамота. "Считаме, че това е правилният начин да се борим с нередностите, които са в нашата държава", посочи директорът по комуникации в НАП Анна Митова

Градушка с големината на яйце удари благоевградското село Плетена

Градушка с големината на яйце удари благоевградското село Плетена

Към момента няма информация за пострадали хора или за нанесени сериозни материални щети

България е вече №9 в световния волейбол

България е вече №9 в световния волейбол

Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор е с позиция по-нагоре в подреждането след победата над САЩ с 3:1 гейма

Коментари (0)