Френската държава не е наложила такива мерки за сигурност, които да гарантират живота на гражданите
Шериф Се – второ трето поколение френски гражданин. Той е специалист по банкови обири, рецидивист, криминализирал, попаднал в затвора, където се е радикализирал. Това заяви в студиото на Нова ТВ арабистът Владимир Чуков.
Вчера е трябвало да бъде арестуван, той е избягал и вероятно в момент на проблясъци е решил да се героизира. Къде е криминалното и къде е религиозното - е сложен въпрос. Това е класически атентат, защото първо той е стрелял по униформените, а след това е започнал безразборно да стреля, аргументира тезата си арабистът.
Чуков обясни, че в Страсбург малцинствата са много особена ситуирани, те живеят в гета. Проблемът е това, че всички атентати, които се случиха през последните години показват, че френската държава не е в състояние дори с перфектната система за сигурност да наложи такива мерки за сигурност, които да гарантират живота на гражданите.
„Провежда се операция за арестуване на нападателя. Той вече е известен на полицията с много и провинения от общ характер, за които вече е бил осъждан тук и в Германия, и за които е излежал присъдите. 350 души са мобилизирани, за да му попречат да избяга”, обяви вътрешният министър.Заради операцията е преустановено движението на наземния обществен транспорт. Жителите на Страсбург са призовани да не излизат навън и да следят указанията на властите.
Още от Свят
В Русия забраниха на "Яблоко" да участва в изборите - единствената антивоенна партия
Очаква се "Единна Русия", която се свързва с руския президент Владимир Путин, и останалите прокремълски партии да запазят доминиращото си положение в парламента
Броят на жертвите на ебола в Конго удари 2000
На 7 август експерти по ваксините на Световната здравна организация (СЗО) препоръчаха провеждането на пълномащабно клинично изпитване върху хора на единствената одобрена ваксина срещу ебола
Гърция уговаря купуването на бронирани машини „Страйкър“ от САЩ
Най-вероятно гръцката армия ще избере модела M1126 „Страйкър“, който Украйна използва много активно