"Сърбите са далеч по-толерантни към турците и власите, даже и към албанците, защото само българите не са приемали, че това е изконна сръбска земя.“
„Това е една сърбоманска политика, каквато има в Македония. Това е политика на великосръбския национализъм, да не кажа фашизъм, насочена единствено към българите в Македония." - заяви публицистът Владимир Перев пред БГНЕС, след като по-рано днес беше нападнат в столицата Скопие..
"Сърбите са далеч по-толерантни към турците и власите, даже и към албанците, защото само българите не са приемали, че това е изконна сръбска земя“, добави той.
Днес 80-годишният македонски българин Владимир Перев беше нападнат в магазин в Скопие. Ударен е няколко пъти в лицето и са му счупени очилата.
Самият Перев е подал сигнал в полицията и инцидентът е регистриран от органите на реда. До момента няма официална информация за инцидента.
„Борбата за права на българите в Македония е в своето начало“, обобщи той.
Това е поредният инцидент с македонски българин в РСМ, където от страна на властите се води груба антибългарска пропаганда, включително и от официални лица и контролирани от тях медии и фалшиви профили в социалните мрежи. /БГНЕС
Още от Свят
Мицотакис отбеляза с Гилфойл 250 години независимост на САЩ в Атина
Гръцкият премиер посочи интелектуалните връзки между американските бащи-основатели и гръцките революционни мислители и каза, че двете страни са обединени от „постоянно укрепващи се стратегически отношения“
ЕП отказва да свали имунитета на Илхан Кючюк, усъмни се в разследването
Прокуратурата твърди, че той е назначил парламентарни сътрудници, които вместо да работят за него като евродепутат, са изпълнявали задачи за партийна структура в София. Политико пише, че по времето, когато е поискан имунитетът на Кючюк, българският представител в Европейската прокуратура е била Теодора Георгиева.
Пилот, разбил самолета си в небостъргач в Пекин, е искал да се самоубие
Инцидентът предизвика шок сред жителите и работещите в района, защото Пекин е град с изключително строги мерки за сигурност