Руският президент Владимир Путин не смята за целесъобразни експерименти с формата на управления в Русия и с преминаването от президентска към парламентарна република, предаде ТАСС.
Държавният глава отбеляза, че Германия, например, е парламентарна, но Франция е президентска република. А една от най-големите страни в света – Индия, също е парламентарна, докато САЩ е президентска.
„Възможно ли е това да се приложи у нас? Теоретично е възможно. Целесъобразно ли е или не? Всеки си има свое мнение. Аз смятам, че не е“, посочи Путин и допълни: „По-добре да не експериментираме“, защото парламентарната форма на управление днес често „дава грешки“. Според него на Русия е нужна „здрава президентска власт“.
Свят
Владимир Путин: Нямаме нужда от парламентарна република, а от здрава президентска власт
Автор: Димитър Иванов
Владимир Путин


Коментари (0)