20 Август, 2026

Владимир Путин получил информации за готвени провокации срещу Русия

Владимир Путин получил информации за готвени провокации срещу Русия
Владимир Путин

"Руските власти разполагат с информация за готвени информационни провокации срещу страната във връзка с борбата срещу коронавируса". Това заяви руският президент Владимир Путин, откривайки заседание на борда на Федералната служба за сигурност (ФСБ), предава TACC, цитирана от "Фокус"

„Разбираме, че е възможно да се решат глобалните проблеми само чрез обединяване на усилията. Независимо от това, вие знаете, че са правени много опити и в момента се правят такива, и аз благодаря за информацията, която предавате на политическото ръководство на страната за това, че се планират някои провокации в тази област ", каза държавният глава, позовавайки се на опити да се поставят под съмнение постиженията на Русия в борбата срещу коронавируса.

Путин подчерта, че срещу руската държава се провежда целенасочена информационна кампания с безапелационни и необосновани обвинения по редица въпроси. Той отбеляза, че се използват дори абсурдни анекдотични теории на конспирацията, включително тези относно постиженията на Русия в областта на медицината и борбата с коронавируса.
Сподели:
Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната

Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната

Държавният глава добави, че очаква Министерството на отбраната да разшири възможностите за използване на украинските високоточни удари, съвместно с производителите на украинско оръжие да осигури повече възможности за защита на украинското небе

Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун

Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун

По време на първия мандат на Тръмп Ким го нарече "побъркан старец" и заплаши, че разполага с "ядрен бутон" на бюрото си

Вучич търси Путин за пожарите!  Сръбско-руският център в Ниш ще се окаже за шпионаж?

Вучич търси Путин за пожарите! Сръбско-руският център в Ниш ще се окаже за шпионаж?

При създаването му сръбският вътрешен министър Ивица Дачич изрично посочи, че в миналото Сърбия е търсила руска помощ при големи пожари и че центърът в Ниш трябва да позволи по-бърза реакция.

Коментари (0)