Властите в Лос Анджелис обявиха, че въвеждат домашна изолация за всички жители на града заради ръста на заболеваемост от COVID-19.
Според заповедта, публикувана на сайта на кмета Ерик Гарсети, „градът е близо до преломния момент“, след който броят на хоспитализираните пациенти ще надхвърли възможностите на болничния фонд.
„Тези печални факти за разпространението на COVID-19 в нашия град означават, че трябва да върнем някои от по-строгите ограничения, които бяха въведени през пролетта“, пише още в документа.
По разпореждане на кмета, приетата през лятото заповед временно се заменя от друго разпореждане, „необходимо за защитата живота и имуществото на Лос Анджелис“, което влиза в сила незабавно.
Всичк жители на Лос Анджелис се задължават да останат по домовете си, гласи решението. За бездомните властите трябва да предоставят временно убежище.
Жилището може да се напуска само в случай на необходимост. Съгласно заповедта, всички предприятия и компании, чиято работа изисква присъствието на служителите и работниците на място и не попадат в групата на изключенията, трябва да преустановят дейността си.
В разпореждането са предвидени и множество изключения. Продължават работа международните институции, магазините за хранителни стоки, бензиностанциите и автосервизите, финансовите институции и много други.
Гражданите имат право да ползват техните услуги при необходимост и стриктно спазване на епидемиологичните мерки.
За нарушаване на заповедта гражданите може да бъдат глобени и дори да бъдат осъдени на лишаване от свобода. /БГНЕС
Фактор
Според заповедта, публикувана на сайта на кмета Ерик Гарсети, „градът е близо до преломния момент“, след който броят на хоспитализираните пациенти ще надхвърли възможностите на болничния фонд.
„Тези печални факти за разпространението на COVID-19 в нашия град означават, че трябва да върнем някои от по-строгите ограничения, които бяха въведени през пролетта“, пише още в документа.
По разпореждане на кмета, приетата през лятото заповед временно се заменя от друго разпореждане, „необходимо за защитата живота и имуществото на Лос Анджелис“, което влиза в сила незабавно.
Всичк жители на Лос Анджелис се задължават да останат по домовете си, гласи решението. За бездомните властите трябва да предоставят временно убежище.
Жилището може да се напуска само в случай на необходимост. Съгласно заповедта, всички предприятия и компании, чиято работа изисква присъствието на служителите и работниците на място и не попадат в групата на изключенията, трябва да преустановят дейността си.
В разпореждането са предвидени и множество изключения. Продължават работа международните институции, магазините за хранителни стоки, бензиностанциите и автосервизите, финансовите институции и много други.
Гражданите имат право да ползват техните услуги при необходимост и стриктно спазване на епидемиологичните мерки.
За нарушаване на заповедта гражданите може да бъдат глобени и дори да бъдат осъдени на лишаване от свобода. /БГНЕС
Още от Свят
С 660 дрона ВСУ атакуват Русия - най-масираният удар срещу агресора
Губернаторът на Тулска област Дмитрий Миляев уточнява, че досега са нанесени щети по енергийната структура на Русия, рафинерия на изток от Москва, промишлени предприятия в руския град Новомосковск
Муцунски "ужасно разочарован" от българското МВнР, иска още обяснения за нотата към Мицкоски
В интервю за ТВ Канал 5 македонският външен министър заяви, че отговорът от София не съдържа "ясно отричане", че документът е изтекъл от Българското министерство на външните работи"
Бившият гръцки еврокомисар Аврамопулос настоява за отмяна на Европейска заповед за задържане
В центъра на съдебното разследване е участието на Димитрис Аврамопулос в управителния съвет на „Fight Impunity“ – неправителствена организация, учредена от Антонио Панцери, където е получавал огромни възнаграждения