В Хасковско властта обяви, че не се е отказала да отвори ресторантите от 1 март, въпреки че за последното денонощие борят на новите случаи на коронавирус е близо 2000.
Масовата ваксинация продължава - мобилни екипи вече работят и по селата. Мобилен екип от София пристигна в хасковското село Малево, за да ваксинира на място хората.
По списък 28 души са се записали за имунизация. В селото живеят над 1500 души но нямат лекар и здравна служба. На място пристигнаха здравният министър Костадин Ангелов заедно с премиера Бойко Борисов и вицепремиера Томислав Дончев.
Премиерът похвали организацията и заяви, че при необходимост още тази седмица ваксини ще бъдат доставени със самолет. Преди това Борисов посети завод „Неохим" в Димитровград, в който били запазени 1000 работни места след предоговаряне на условията с„Газпром". Там той беше с Томислав Дончев. Тази година вицепремиерът Дончев няма да отговоря за координацията на изборите, за нея ще отговаря Марияна Николова. Обяснението, е че той ще участва в изборния процес като водач на листа. Подредбата на листите на управляващите ще стане ясна до дни.
Още от България
Европрокуратурата временно отстрани от длъжност прокурор Теодора Георгиева
Българският европрокурор изпрати писмена позиция, в която обвърза проверката срещу нея с разследване за евентуални злоупотреби с обществена поръчка за газохранилището в Чирен, обвиняем е бившият служебен енергиен министър Владимир Малинов
АЕЦ "Козлодуй": Да използваме оборудване от "Белене" е сложно и времеемко
Вече три години централата има проблем с един от парогенераторите на шести блок и затова се наложи проверка доколко същите съоръжения, предназначени за втората атомна, могат да се използват в "Козлодуй"
ПП-ДБ: Лидерът на "Ново начало" в момента е във фокуса на Европейската прокуратура
Според депутатите на промяната Делян Пеевски противопоставя европейската на българската Прокуратура