25 Юни, 2026

ВМРО-ДПМНЕ: Договорът за приятелство с България е държавна измяна

ВМРО-ДПМНЕ: Договорът за приятелство с България е държавна измяна

"Доведоха страната в подчинено състояние"

Управляващата партия ВМРО-ДПМНЕ в Северна Македония заяви, че Договорът за приятелство, добросъседство и сътрудничество с България е равносилен на "държавна измяна".

Партията на премиера Християн Мицкоски обвини за това бившите управляващи от Социалдемократическия съюз СДСМ, които по-рано днес определиха като провал визитата на президента Гордана Силяновска-Давкова в София.

"С Преспанския договор СДСМ унищожиха македонската идентичност, а с Договора за добросъседство с България доведоха страната в подчинено състояние, което е равносилно на държавна измяна. СДСМ беше срам за страната и с международните си гафове и недостойно представяне докара държавата до положение, в което да се смеят докъде ще стигнат и кой ще ги стигне." - се казва в позиция на ВМРО-ДПМНЕ.

"Продажбата на държавни интереси от СДСМ вървеше ръка за ръка с корупцията, която смятаха, че чужденците ще толерират и ще ги държат на власт, докато се продават на улицата все едно са на "червените фенери" в Амстердам. Хората обаче са наясно и знаят. Ние ще се борим за нашите интереси заедно с народа и сме убедени, че Македония ще победи, Македония ще успее!" - казват още от управляващата партия. /БГНЕС


Сподели:
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите

Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите

За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо

Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление

Коментари (0)