Също и "гаранция за запазване на македонския език и идентичност на ниво ЕС"
Македонската партия ВМРО-ДПМНЕ предложи "отложено влизане в сила" на промените в Конституцията в предизборната си програма.
Заместник-председателят на формацията Тимчо Муцунски заяви на предизборно събрание, че "ВМРО-ДПМНЕ няма да подкрепя конституционните промени при тези условия".
Партията иска още "гаранция за запазване на македонския език и идентичност на ниво Европейски съюз" и "спиране на билатерализацията на европейската интеграция на РСМ".
Муцунски каза, че "ВМРО-ДПМНЕ ще спре външната политика на отстъпки от последните години", ако спечели изборите.
През последните месеци многократно лидерът на партията Християн Мицкоски нарича конституционните промени "български диктат".
Припомняме, включването на българите в македонската конституция е незаобиколимо условие за продължаване на преговорите на страната за членство в Европейския съюз, в съответствие с общоевропейското т. нар. "френско предложение", направено по време на председателството на Франция на Съвета на ЕС.
Парламентарните избори в съседна РСМ ще се проведат на 8 май, заедно с втория тур на президентските избори. Първият тур на президентските избори ще се проведе в сряда, 24 април. /БГНЕС
Още от Свят
FT: Конфликтът между Украйна и Иран може да доведе до световна война
Наблюдателят на Financial Times Гидиън Рахман смята, че макар войните в Украйна, Близкия изток и Азия засега да не са пряко свързани в един общ конфликт, съществува риск те постепенно да прераснат в глобална война
Испания очаква нова гореща вълна след опустошителните пожари
Големите горски пожари бушуват от няколко дни край испанската столица Мадрид.
МВнР на Иран с критики и заплахи към различни държави
Великобритания беше критикувана заради разполагането на нейна територия на американски военни самолети. Говорителят Есмаил Багаи заяви, че новият премиер Анди Бърнам трябвало да отговаря за продължаването на тази политика.