ВМРО издига доц. Милен Михов и Мария Цветкова в битката за "Дондуков 2.
"Те са единствената кандидатпрезидентска двойка, зад която не стоят чужди интереси и сили", заявяват от ВМРО и добавят, че те са единствените, зад които стоят само и единствено интересите на България.
"Това е кандидатурата на всички българи в България, Битоля, Охрид и навсякъде по света. Интересен факт е, че името на доц. Милен Михов е номинация за кандидат-президент на Националния младежки комитет на ВМРО и българи от Македония, която беше приета единодушно на днешното заседание на Националното ръководство. Решението беше взето след обсъждане на още пет кандидатури", казаха от партията на бившия вицепремиер и министър на правосъдието Красимир Каракачанов.
Приоритетите за Михов и Цветкова, изброяват от пресцентъра на партията: Гаранция за националния суверенитет и възможността да се отстоява националният интерес; Силна армия и отбрана; нова Конституция и разширяване на президентските правомощия; нито крачка назад от правата на българите в Македония, Западните Балкани и навсякъде по света; Защита на традиционното семейство и на националните и християнски ценности. Стратегия за преодоляване на демографската катастрофа; Спешно преразглеждане на „Зелената сделка“, изграждане на АЕЦ „Белене“ и гарантиране на големите енергийни проекти, които носят полза за България.
Още от България
"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС
"Ще вложа цялата си експертиза в усилията си да защитавам интересите на гражданите в законодателството в двата ресора - не с шум, а с незаобиколими аргументи"
Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански
"Радев продължава с критиката си към войната в Украйна. Тръмп говори точно това.“
Шишков: При незаконното строителство в местността "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна
Регионалният министър отбеляза, че към момента се извършват и проверки в Община Варна