Българският представител в Европейския парламент и заместник-председател на ВМРО Ангел Джамбазки и столичният общински съветник от ВМРО и председател на „Патриоти за София“ Карлос Контрера внесоха писмо до Министерски съвет с искане да бъдат зарити центровете за настаняване на мигранти на територията на София.
Става дума за Регистрационно-приемателен център – София към Държавна агенция за бежанците, находящсе в столичен район „Овча купел“, бул. „Монтевидео“ 21А и съответните му поделения в кв. „Военна рампа“ и кв. „Враждебна“. Министерски съвет е органът, който съгласно чл. 47, ал. 3 от Закона за убежището и бежанците може да вземе такова решение, съобщават от партията. Според Джамбазки и Контрера със закриването им ще се реши един от основните въпроси, свързани със сигурността в столицата. Патриотите от ВМРО настояват и правителството да заеме позиция с искане да бъдат преразгледани Дъблинските регламенти. Тази ситуация подложи на сериозно изпитание както системата за сигурност, така и живота и здравето на столичани, казват Ангел Джамбазки и Карлос Контрера. Джамбазки и Контрера са категорични, че въпросните три регистрационно-приемателни центъра нямат място на територията на Столична община, както и че центрове у нас не трябва да бъдат от открит, а от затворен тип.
Още от България
Петкова: Това е бюджет на лицемерието - приходите са като заложените от кабинета "Желазков", а разходите с 2,7 млрд. евро повече
Тя определи отношението на управляващите като безотговорно към доверието, което българските граждани гласуваха на „Програсивна България“
Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца
Камионът, който е навлязъл в насрещното движение на магистралата, преминавайки през мантинелите, е бил празен, след стоварване на зърно в Бургас
Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим
ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът