30 Март, 2026

ВМРО стана член на семейството на европейските консерватори

ВМРО стана член на семейството на европейските консерватори

снимка: пресцентър на ВМРО

Моментът за членство е дошъл след като Турция напусна Алианса, а събитието бе на форум в Рим

От днес ПП "ВМРО – Българско национално движение“ е вече част от най-голямото политическо семейство на консерваторите. Това стана на днешния форум на Алианса на европейските консерватори и реформисти (АКРЕ) в италианската столица Рим.

Членството на ВМРО в политическия алианс на консервативните и патриотични сили е без съмнение изключително международно признание за дейността на Организацията, а и в частност на евродепутата Ангел Джамбазки, който вече пет години е част от групата на Европейските консерватори и реформисти в Европейския парламент, се казва в изявление на пресслужбата на ВМРО. 

Според организацията моментът за членството дошъл след като партията на Реджеп Ердоган напусна Алианса. "Този момент е правилният и по друга причина: членството на ВМРО в АКРЕ идва в навечерието на най-важните европейски избори досега", отбелязва се в съобщението на пресслужбата.

"Избори, които ще променят Европейския съюз. Разпределението на силите в бъдещия ЕП ще бъде съвсем различно от досегашното, а очакванията са консервативните и патриотични сили да получат още по-голямо представителство"
Сподели:

Коментари (0)

НС се събира на извънредно заседание на 1 април заради случая "Петрохан" и цените на горивата

НС се събира на извънредно заседание на 1 април заради случая "Петрохан" и цените на горивата

Ще бъдат изслушани министрите на вътрешните, работи , енергетиката и икономиката.

Цветанов: Очакваме след изборите МВР да обяви "кои са потенциални купувачи"

Цветанов: Очакваме след изборите МВР да обяви "кои са потенциални купувачи"

Действията на министерството да се насочат към адреси и лица със съмнителни дейности - лихварство и наркопласьори, казва бившият вътрешен министър

Детето Натали, на което помогнахме заедно, се нуждае от спешно лечение

Детето Натали, на което помогнахме заедно, се нуждае от спешно лечение

Необходима е спешна хирургична интервенция в България, която е на стойност 5000 евро