3 Април, 2026

Внесоха обвинителен акт срещу убиеца на Виола

Внесоха обвинителен акт срещу убиеца на Виола

Снимка: Булфото (архив)

Стефан Станев е с мярка за неотклонение „задържане под стража“

Софийска градска прокуратура внесе днес обвинителен акт в Софийски градски съд срещу убиеца на Виола. Стефан Станев отне живота на студентката по особено жесток начин в жилището на двойката в софийския квартал "Света Троица“.

Убийството бе извършено през юни. Станев е обвинен и за това, че без разрешително държал високорискови наркотични вещества в апартамента си.

В нощта на трагедията обвиняемият и пострадалата Виола били в дома си. Мъжът решил да проведе разговор с приятелката си, който обаче не се състоял. Под въздействието на взети по-рано наркотици Стефан ударил със стик за голф по главата Виола. Последвал и втори удар, след което започнал и да я души. Освен това Стефан наръгал момичето многократно с кухненски ножове.

Станев бе задържан на 24.06.2017 г. около 21.30 ч. в близост до яхтено пристанище в Созопол. Назначената психиатрична експертиза установява, че мъжът страда от личностно разстройство и синдром на зависимост от психоактивни вещества.

В момента на убийството обвиняемият не се е намирал в състояние на остра психоза. Стефан Станев е с мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Сподели:

Коментари (0)

Етичната комисия към Прокурорската колегия се самосезира заради Емилия Русинова

Етичната комисия към Прокурорската колегия се самосезира заради Емилия Русинова

Изискана е информация от съответните органи за предприети действия и за налични данни, свързани с изнесеното в медиите

Етичната комисия на ПК на ВСС  се самосезира за пътуванията на Емилия Русинова с Петьо Еврото

Етичната комисия на ПК на ВСС се самосезира за пътуванията на Емилия Русинова с Петьо Еврото

Тя е изискала информация от компетентните органи във връзка с публикации в медиите, както и за това какви действия са предприети.

Арестуваха родителите на децата, оставени без надзор, от Ямбол

Арестуваха родителите на децата, оставени без надзор, от Ямбол

Те са млади хора, които работят в заведение за бързо хранене, очаква се мнението на прокуратурата - дали ще им бъде повдигнато обвинение