Законът за удължаване на разпоредби от Бюджет 2022 е внесен в Народното събрание, съобщи БНР.
Вчера служебният кабинет обсъди законопроекта, след като Съветът за тристранно сътрудничество го отхвърли заради несъгласието на синдикатите.
С предложените текстове се запазват основните политики, гласувани в тазгодишния бюджет, до избирането на нов редовен кабинет.
Според синдикатите не трябва да се допуска замразяване на доходите, работодателите обаче са на мнение, че това е единственият шанс да се избегне още по-голям дефицит в хазната.
Мотивът на служебния кабинет да прибегне до този вариант е, че няма парламентарно мнозинство, което да подкрепи предложени от него политики, затова е в правомощията на редовно правителство да подготви изцяло нов бюджет за 2023 г.
БСП ще подкрепи предложението на служебното правителство за удължаване на бюджета за тази година, но ще настоява за сериозни поправки между първо и второ четене.
За целта социалистите ще поканят всички парламентарни групи на разговори, каза лидерът на партията Корнелия Нинова: "В посока подкрепа на работници, на бедни, на възрастните, на енергийно бедни, на уязвими, подкрепа за икономиката".
Още от България
Ивилина Робинсън: Когато нямаш бюлетини, от които броиш гласовете, записваш в таблицата нула
На 21 януари Централната избирателна комисия е била информирана, че в тези секции има липсващи бюлетини, каза вещото лице по делото за касирането на изборите
Петко Георгиев: Скандалът с изборите е сравним с КТБ – двама-трима крали, плаща народът
Партия „Величие“ няма да влезе в НС, защото ще създадат хаос и много големи проблеми, няма хора в парламента, които искат да падне правителството, коментира ПР-експертът Нидал Алгафари
Облачно, но слънцето ще се прокрадва, почти летни температури по обед
Температурите продължават да се покачват и ще достигат 20°-25° през деня, за София - около 21°