6 Февруари, 2026

Внезапно почина продуцентката на "Събуди се" Весела Тотева

Внезапно почина продуцентката на "Събуди се"  Весела Тотева

Весела Тотева

Журналистката разтърси България с изповедта си за хероиновата си зависимост и битката с нея

Вчера сутрин внезапно е починала известната журналистка и продуцент на "Събуди се" по Нова тв Весела Тотева. Тъжната новина съобщиха нейни колеги.

Тя е излязла да тича от дома си в "Бояна", както всяка сутрин, но й е прилошало и е починала, разказаха те. Все още не е ясна причината за смъртта, но вероятно се касае за масивен инфаркт, аневризма или белодробна емболия.

"След нея остава споменът за изключителния колега и професионалист, за човека, изправил се и успял да преодолее най-тежките житейски изпитания. За майката, посветила се на двете си прекрасни деца. За активистката, отдала се на каузата да спасява децата от изкушенията на дрогата и насилието. Поклон пред паметта й", споделят днес в жалейка колегите ѝ от Нова телевизия.

Дълги години Весела бе продуцент на "Тази събота" и "Тази неделя" по bTV, а в последните години продуцираше "Събуди се" по Нова телевизия. Пълната с енергия и идеи за нови начинания журналистка откри и "Хапки живот" - магазинче за сладкиши от натурални продукти. Весела Тотева бе сред хората, които се осмелиха да разкажат историята на живота си и да опишат най-тъмните страни от него.

Тя написа книгата "Падение и спасение", в която разказа за борбата си с хероина. По нея бе направен и филмът "Доза щастие", който излезе миналата година. „Филмът разказва за нейната борба с наркотиците и за това как успява да ги пребори. И как успява да излезе чиста от цялото това нещо, и как успява да започне един пълноценен и истински живот след това”, разказа тогава Яна Титова – сценарист и режисьор на филма.

Весела Тотева очакваше първото си внуче. Дъщеря й е омъжена за сина на известния финансист Владимир Каролев.

"Не мога да коментирам това, Бог да я прости", каза той.

Сподели:

Коментари (0)

Дъжд и разтопен сняг вдигат нивата на реките в област Смолян

Дъжд и разтопен сняг вдигат нивата на реките в област Смолян

„Нямаме сигнали за наводнения или проблемни участъци. Единствено в района на Малка Арда има превантивно затворен пътен участък, с цел да не се допуснат инциденти заради активизирало се старо свлачище“, съобщи областният управител

Свлачища блокираха движението по 2 пътя в страната

Свлачища блокираха движението по 2 пътя в страната

Заради активирало се свлачище е блокиран пътят от Смолян към Баните. Сигналът за свлечена земна маса върху двете ленти за движение беше подаден около 6 часа тази сутрин

С нов проект Община Тетевен ще извърши реконструкция на близо 10 километра водопроводна мрежа в града

С нов проект Община Тетевен ще извърши реконструкция на близо 10 километра водопроводна мрежа в града

Техническият проект обхваща голяма част от вътрешно-разпределителната мрежа на улиците в Тетевен