30 Април, 2026

Водачът на почистващата машина сам извадил раненото дете в Созопол, с подръчни средства

Водачът на почистващата машина сам извадил раненото дете в Созопол, с подръчни средства

Спешната помощ е реагирала много бързо

Операторът на почистващата машина е реагирал много бързо и 9-годишното дете, което се е заклещило в барабана ѝ на централния плаж в Созопол, е извадено с подръчни средства. 

Това заяви в ефира на БНР Кирил Спасов, представител на фирмата концесионер на плажа.

Той допълни, че с подръчни средства е отрязана част от металния кош и момчето е извадено.

Линейката на спешна помощ е реагирала много бързо, посочи Спасов и допълни, че 9-годишното дете е в реанимацията на бургаската болница. 

Представителят на концесионера разказа и как се е случил инцидентът.

"Станал е някъде към 20:00-20:10 часа. Две дечица, на възраст 9 и 10 години, застигат почистващата машина, която всяка вечер влиза да почиства плажа, тичайки след нея. Едното детенце се качва на устройството, на прикачения инвентар, което представлява хидравличен барабан, въртящ се обратно на посока на движението, събиращ отпадъците от плажа. Вози се около 2-3 секунди, губи равновесие и пада в самия барабан, и е заклещено." - уточни той.

Усещайки, че има проблем шофьорът спира машината и скача от нея.

Взети са му проби за алкохол и наркотици, които са отрицателни. Той е дългогодишен служител на фирмата и досега не е имало инциденти и проблеми с него.

Спасов посочи, че на плажа има и камери за видеонаблюдение, които са заснели станалото. Те са предадени на органите на реда, тече разследване.

Той поясни, че машината се е движила бавно е била с включени фарове и син буркан, когато на мястото не е имало плажуващи, и призова родителите за повече внимание.

"Моят апел е родителите да не оставят без надзор дечица, защото специално на тези видеозаписи се вижда, че дечицата са сами на плажа и те наистина тичайки достигат машината. Насреща сме и ако можем с нещо да помогнем на родителите, на семейството и на самото детенце." - увери Спасов. 

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт