1 Април, 2025

Водата на язовир "Долна Диканя" е заразена със салмонела

Водата на язовир "Долна Диканя" е заразена със салмонела

Предстои да бъде направена втора проба в друга лаборатория

Водата на язовир "Долна Диканя" е заразена със салмонела и е негодна за пиене, е показала първата проба. Това съобщи управителят на "ВиК" Перник Иван Витанов. Предстои да бъде направена втора проба в друга лаборатория.

Разконсервиран е водоизточник "Дарак", с който водното дружество възнамеряваше да захрани квартал "Варош". Неговият дебит е под 1л/сек., поясни Витанов. По думите му от Владайския канал могат да се използват 15 л/сек., ако бъде разрешено.

Витошките водохващия също са с много нисък дебит и не може да се разчита на тях, поясниха от водното дружество.

В момента водният обем на язовир "Студена" е 4 695 000 куб.м.
Сподели:
ДСБ настояват за цялостна реформа в системата на психиатричната грижа и здраве

ДСБ настояват за цялостна реформа в системата на психиатричната грижа и здраве

Създаване на нови центрове за психично здраве, обновяване на съществуващите болници, деинституционализация и нов модел на финансиране чрез НЗОК са само част от предложенията, свързани с този проблем

Проверяват системата "BG ALERT" след 11 часа

Проверяват системата "BG ALERT" след 11 часа

Очаквайте тестово съобщение на български и английски, което трябва да бъде придружено от специфичен звуков сигнал

Агресивни кучета сноват из Сопот, хапят и раняват жителите му

Агресивни кучета сноват из Сопот, хапят и раняват жителите му

Нерегистрираните животни се третират като безстопанствени и могат да бъдат прибрани от общините, но кметовете често не предприемат тези мерки