12 Май, 2026

Претърсват морето при Несебър: Търсят части от колана на загиналото при парасейлинг дете

Претърсват морето при Несебър: Търсят части от колана на загиналото при парасейлинг дете

Снимка: БГНЕС

Повдигнага обвинения на трима души, отговарящи за атракциона на плажа в Несебър. Те са задържани за срок до 72 часа, като предстои държавното обвинение да поиска мярка „задържане под стража“

Водолази се очаква да претърсват морето край Несебър, където падна и загина дете. Те ще издирват катарамите на предпазните колани, с които 8-годишното момче е било вързано преди да падне от тандемния "парасейлинг". 

Ще има и технически експертизи

Повдигнага обвинения на трима души, отговарящи за атракциона на плажа в Несебър. Те са задържани за срок до 72 часа, като предстои държавното обвинение да поиска мярка „задържане под стража“, съобщи БГНЕС.

Извършени са огледи на местопроизшествие, на парашута и на моторницата, като се провеждат и разпити на свидетели. Извършена е аутопсия на тялото. Иззета е цялостната документация, която има отношение към случая.

Очевидци твърдят, че първата изпратена линейка на място не е била оборудвана за реанимационни дейности - нещо, което от Спешната помощ категорично отричат.

Министерство на здравеопазването също опроверга тези твърдения, а вчера разпореди проверка на Медицински надзор и на ЦСМП-Бургас.

Предстои назначаване на съдебно-медицинска експертиза, както и експертиза, която да установи дали процесният атракцион отговаря на нормативните изисквания за ползването му.

Разследването е възложено на екип от следователи от Окръжен следствен отдел при Окръжна прокуратура-Бургас. 

Сподели:

Коментари (0)

Нова чистка на областни управители - този път от Радев

Нова чистка на областни управители - този път от Радев

Предсрочно ще бъде освободен и заместник-председател на ДАНС

Правната комисия в НС подкрепи трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт

Правната комисия в НС подкрепи трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт

Първият е внесен от "Продължаваме промяната", вторият от "Демократична България", а третият от "Прогресивна България"

ВСС: Емил Дечев отново е съдия в СГС

ВСС: Емил Дечев отново е съдия в СГС

Заместник-министърът на правосъдието Ива Кечева е освободена като съдия във ВАС