Пламен Узунов също е задържан по разследването за търговия с влияние. В момента от спецпрокуратурста го водят към президентството, за да направят обиск на кабинета му в негово присъствие. Това съобщи Нова ТВ.
Той е задържан край Пловдив за 24 часа. Адвокат на Узунов е Емилия Недева.От обвинението коментираха лаконично, че на този етап има две задържани лица. Официална информация се очаква малко по-късно.
По-рано е бил задържан и бизнесменът Пламен Бобоков. Адвокатът му Ина Лулчева потвърди, като заяви, че според нея повторният му арест е незаконен. По думите ѝ Бобоков е задържан за 24 часа по Закона за МВР, въпреки че срещу него има друго разследване.
Още от България
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси
Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.
Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се
"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"
Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап
"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"