14 Март, 2026

Военен наблюдател: Защо ли Тръмп скри, че не е доволен от преговорите с Путин?

Военен наблюдател: Защо ли Тръмп скри, че не е доволен от преговорите с Путин?

снимка: архив

Изключително показателен резултат от вчерашните преговори е споразумение за провеждане на хокеен мач между САЩ и Русия, което се смята за пробив на руския президент

Резултатът от преговорите между Доналд Тръмп и Путин не изглежда като нещо, което би удовлетворило президента на САЩ. Това мнение изрази в ефира на "Радио НВ" военният коментатор Денис Попович.

"Изявленията на Кремъл се появиха първо в хронологичен ред. Второ, те бяха по-конкретни. Беше ясно, че след приключването на преговорите Тръмп не беше доволен от резултатите от преговорите. И това беше видно от факта, че нямаше пресконференция. Знаем, че Тръмп обича да говори с журналисти. Но този път нямаше такава комуникация", каза Попович.

Той също така отбеляза, че по-малко очевиден, но изключително показателен резултат от вчерашните преговори е споразумение за провеждане на хокеен мач между САЩ и Русия.

"Над това може да се надсмивате, вчера имаше много черен хумор. Но спортът е нещо, на което Руската федерация обръща много внимание. Спомняме си световното първенство и олимпиадата в Сочи. А сега има хокеен мач. Можете да се смеете, но ако се постигнат конкретни договорености, това ще означава, че поне по тази тема Руската федерация е пробила блокадата. В края на краищата след хокея може да последва футбол и други спортове. „Затова и в това отношение руснаците постигнаха известен успех по време на вчерашните преговори“, добави Попович, цитиран от Униан.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Полша вдигна бойна авиация заради руската атака срещу Украйна

Полша вдигна бойна авиация заради руската атака срещу Украйна

Полша и съюзнически сили от НАТО вдигнаха изтребители след масирана руска атака срещу Украйна с над 430 дрона и десетки ракети. Операцията е част от мисията „Източна зора“ за защита на въздушното пространство край границата.

Масирана руска атака срещу Киевска област, има убити и тежко ранени

Масирана руска атака срещу Киевска област, има убити и тежко ранени

Жертвите са 4, други 15 души са ранени - трима са в тежко състояние, двама в момента са подложени на оперативни интервенции

Американският удар срещу остров Харк унищожи бункери и военни складове

Американският удар срещу остров Харк унищожи бункери и военни складове

Американските сили нанесоха въздушни удари по военни цели на иранския остров Харк. Петролната инфраструктура на ключовия енергиен терминал не е засегната, съобщават CNN и иранската агенция Fars.