Те се провеждат в рамките на военно учение, планирано още през януари
Военни от САЩ тренират с дронове на полигона в Ново село. Това става ясно от пост и снимки, публикувани на страницата на посолството на САЩ в България.
"България и САЩ продължават съвместните си военни учения. Участвайки в учения заедно като партньори в НАТО, ние гарантираме сигурността на всяка държава членка в Организацията на Северноатлантическия договор", пишат от дипломатическата мисия.
В рамките на съвместната тренировка се провеждат стрелби на Учебен полигон „Ново село“ и тренировъчни полети на военните хеликоптери.
Още от Улицата
Спират тежкотоварните камиони над 20 тона по автомагистралите заради високите температури
Ограничението е в сила от 4 до 6 август, в часовете от 13 до 21 часа
Изненада за шофьорите: Промяна в движението на АМ "Тракия" в района на Пазарджик
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира водачите да бъдат внимателни, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания
И Камарата на архитекти скочи срещу Терзиев: Не иска конкурс за нов гл. архитект на София
Основната критика и на САБ, и на КАБ е, че процедурата за избор на нов главен архитект, обявена преди дни, тече в разгара на летните отпуски