15 Януари, 2026

Военният, който загина в Tesla Cybertruck в Лас Вегас не е атентатор - оставил е писмо

 Военният, който загина в Tesla Cybertruck в Лас Вегас не е атентатор - оставил е писмо

Снимка: EPA/BGNES

Не е изпитвал враждебност към новоизбрания президент Доналд Тръмп

ФБР обяви, че няма връзка между случаите в Ню Орлиънс и Лас Вегас, при които загинаха и бяха ранени хора на 1 януари, в първите часове на новата година. 

Припомняме, в Ню Орлиънс, бивш военен се вряза с пикап в множество празнуващи хора, а друг военен, който е служил в специалните части, загина при взрив на автомобил Tesla Cybertruck пред хотел на новоизбрания американски президент Доналд Тръмп в Лас Вегас.

Загиналият в експлодиралата кола - Матю Ливълсбъргър, е оставил писмо, от което става ясно, че  е извършил самоубийство, съобщи Associated Press.
Ветеранът е страдал от посттравматичен стрес.

"Това не е терористичен акт, а сигнал за пробуждане. Американците обръщат внимание само на зрелища и насилие. Какъв по-добър начин да чуят гледната ми точка от трик с фойерверки и взрив?" – се казва в посланието му. 

„Ние сме Съединените американски щати - хората от най-добрата страна, която някога е съществувала. Но в момента сме неизлечимо болни и вървим към колапс." - цитира писмото на Ливълсбъргър помощник-шерифът на града Дори Корен.

"Защо го направих? Трябва да изчистя ума си от мисълта за братята, които изгубих и да се освободя от бремето на животите, които отнех.” - допълва военният.

Той е споделил, че страда от умора и болки, които не са му позволявали да спи. 

"През последната година моят личен живот беше истински ад", казва загиналият ветеран в съобщение до бившата си приятелка.

Специалният агент от ФБР Спенсър Евънс разкрива, че са проведени разговори със семейството на Ливълсбъргър, с негови приятели, както и с военни, с които е служил заедно. „Разбрахме, че лицето не е изпитвало враждебност към новоизбрания президент”, посочва Евънс.

В една от бележките си Ливълсбъргър дори казва, че страната трябва да се обедини около Доналд Тръмп и Илън Мъск.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген