30 Април, 2026

Военният министър: Майор Терзиев не е оцелял, търсим черната кутия на самолета

Военният министър: Майор Терзиев не е оцелял, търсим черната кутия на самолета

Георги Панайотов

Служебният министър на отбраната Георги Панайотов заяви пред БТВ, че майор Валентин Терзиев, който участва във военно учение край Шабла, не е оцелял. Министърът допълни, че все още предстои разследване и търсене на черната кутия. Според него вероятно не е имало технически проблем с изтребителя МиГ-29. Припомняме, че майор Терзиев загина по неясни обстоятелства по време на учение край Шабла, докато пилотираше руския изтребител МиГ-29. Пред Faktor.bg ген. Съби Събев коментира, че подобни машини не могат да избегнат сблъсъци, за разлика от американските Ф-16. Той не изключи човешка грешка, тъй като, по думите му, е сложно да се пилотира над море през нощта. 

Министър Панайотов заяви, че въпреки това операцията ще продължи до откриването на останките на самолета и черната му кутия. „Ако до четири дни тя не бъде открита, информацията ще бъде унищожена от морската вода“, допълни той. Министърът поясни, че има предложения от съюзнически държави да предоставят способности за откриването ѝ. „Предложенията им не са свързани със способности, от които ние имаме нужда. В момента се работи на дълбочина 70 м. с български сили и средства, макар и не военни", каза още Георги Панайотов.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт