5 Декември, 2025

Военният министър прие оставката на Мустафа Емин

Военният министър прие оставката на Мустафа Емин

Мустафа Емин

Министърът на отбраната Тодор Тагарев прие оставката на своя съветник Мустафа Емин, предаде БТВ. Решението на Емин дойде, след като в края на август избухна скандал след Фейсбук публикация на медицинска сестра на спешната болницата „Пирогов“, в която се твърди, че Мустафа Емин се е държал арогантно и е поискал дете от шокова зала да бъде изведено, за да влезе неговото. Миналата седмица Тагарев заяви, че е изслушал Мустафа Емин и версията му се разминавала с тази на болницата. Военният министър каза, че ще вземе решение дали да отстрани съветника си, след като изгледа и записи от камери. На 5 септември Мустафа Емин подаде оставка от позицията съветник в политическия кабинет на Тодор Тагарев, за да „се прекрати атаката срещу него и правителството“. 
Сподели:

Коментари (0)

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Ще духа умерен, в източните райони и временно силен източен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в София - около 9°.