8 Февруари, 2026

Военният театър предлага билети на половин цена срещу дарена книга

Военният театър предлага билети на половин цена срещу дарена книга

В първата кампания - през миналия театрален сезон, бяха събрани над 3750 тома

Билети на половин цена срещу дарена книга предлага Театър "Българска армия" /ТБА/. Второто издание на кампанията "Дари книга, ела на театър" започва днес и ще продължи до 28 май, съобщават от трупата. Целта е да се съберат книги за деца в неравностойно положение и за читалището в с. Долна Малина. Който дари книга на касата на ТБА, получава талон с 50 на сто отстъпка от цената на един билет за постановка през май или юни. При дарение от три или повече книги се получава втори талон. Намалението не важи за гостуващи спектакли. 

През седмицата, когато честваме 24 май, ТБА ще приема книги както за деца, така и за възрастни. Препоръчително е изданията да са нови, а по-старите да са запазени. От трупата ще занесат събраните книги на деца в неравностойно положение и в читалището в с. Долна Малина. 

Инициаторите приемат и други предложения за места и хора, на които да бъдат предоставени книги. В първата кампания - през миналия театрален сезон, бяха събрани над 3750 тома. Книги бяха дарени на Отделението по детска кардиология на Националната кардиологична болница и на читалище "Георги Димитров" в с. Ковачевци. Поради големия брой дарени книги ТБА зарадва също малките пациенти на клиниката по ушни, носни и гърлени болести на Военномедицинската академия, припомнят от трупата. 
Сподели:

Коментари (0)

Руски съд забрани книга на Михаил Ходорковски, обяви я за „екстремистка"

Руски съд забрани книга на Михаил Ходорковски, обяви я за „екстремистка"

Руските власти преди това обявиха опозиционера Ходорковски за „чуждестранен агент“ и започнаха дело срещу него за организиране на „терористична общност“ поради участието му в Антивоенния комитет на Русия

 Андре Рийо подари възторг… и „Моя страна, моя България“ на българската публика

Андре Рийо подари възторг… и „Моя страна, моя България“ на българската публика

15-хилядната Арена „София“ беше изпълнена до краен предел

"Лувърът" връща великолепието на короната на императрица Йожени, която крадците изпуснаха

"Лувърът" връща великолепието на короната на императрица Йожени, която крадците изпуснаха

Властите са арестували четиримата предполагаеми членове на бандата, но все още не са открили организатора на обира, както и останалите бижута