18 Март, 2026

Военнослужещ от ВМС почина при странни обстоятелства по време на плувна подготовка

Военнослужещ от ВМС почина при странни обстоятелства по време на плувна подготовка

Главен старшина Маври Стоянов потъва във водата с вдигнати ръце без видими причини и реакция

При провеждане на изпити по плувна подготовка във военно формирование 22 480 – Бургас днес, 3 септември, около 11.00 ч., на близо 10 метра от брега главен старшина Маври Стоянов Стоянов потъва във водата с вдигнати ръце без видими причини и реакция.

Пострадалият е изваден на брега от негови колеги. Не е имал самостоятелно дишане и незабавно му е оказана първа помощ – сърдечен масаж, масаж на крайниците и изкуствено дишане. Военнослужещият е откаран с линейка в Окръжна болница – Бургас, където е установена смъртта му.

Причината за смъртта не е уточнена. По случая се води разследване.

Главен старшина Маври Стоянов Стоянов е роден на 13 септември 1981 г. в гр. Средец, област Бургас. На служба в Българската армия е от 26 октомври 2001 г., на длъжност старши електротехник на фрегата във военно формирование 22 480-Бургас от 1 януари 2019 г.

Участвал е в операция „Active Endeavour“ през 2006 г., 2007 г., 2008 г., 2012 г. и 2014 г., в операция „Sea Guardian“ през 2016 г., 2018 г. и 2019 г., като част от екипажа на фрегата. За професионално изпълнение на задачите си е награждаван е от министъра на отбраната.

Министерството на отбраната изказва съболезнования на близките му.
Сподели:

Коментари (0)

Преизчисляват пенсиите на над 350 000 пенсионери от 1 април

Преизчисляват пенсиите на над 350 000 пенсионери от 1 април

Актуализацията ще засегна работещи пенсионери, като се вземе натрупания допълнителен стаж

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Напрежението в хижата ескалира, завършва със заплахи, изстрели и арест

 Себахтин Исмаил призова членове и симпатизанти да гласуват за “Да, България”

Себахтин Исмаил призова членове и симпатизанти да гласуват за “Да, България”

“Единни заедно можем” и "Да, България” сключиха споразумение за взаимна подкрепа и съвместна работа, което предвижда задълбочаване на диалога на местно, регионално и национално ниво