18 Март, 2026

Военното разузнаване: Няма опасност от бежански потоци към България

Военното разузнаване: Няма опасност от бежански потоци към България

Началникът на военното разузнаване бригаден генерал Пламен Ангелов (вдясно) и началникът на отбраната ген. Андрей Боцев пред комисията по отбрана на НС. Снимка: БНР

Турция си изпълнява коректно ангажиментите по споразумението за бежанците

Няма опасност от бежански потоци към България, каза началникът на военното ни разузнаване бригаден генерал Пламен Ангелов, цитиран от БНР. 

„Бежанска вълна от Сирия при положение, че конфликтът се движи с тази динамика, която е в момента, не бихме могли да очакваме, специално от Сирия. Освен това Турция си изпълнява коректно ангажиментите по споразумението“, добави ген. Ангелов пред парламентарната комисия по отбрана. 

Той припомни предизборните изявления на турския президент Реджеп Ердоган, че ще създаде условия за сирийските бежанци, които са на територията на страната му, да се завърнат по родните си места.
Сподели:

Коментари (0)

В Несебър откриха античен позлатен венец в двора на убилище

В Несебър откриха античен позлатен венец в двора на убилище

Разкопките са проведени от екипа на музей „Старинен Несебър“ във връзка с изграждането на новия учебен корпус на училището.

Йотова оцени първите стъпки на кабинета в посока честен вот като окуражаващи

Йотова оцени първите стъпки на кабинета в посока честен вот като окуражаващи

Президентът смята, че освен помощта от 20 евро за горива, трябва да има цял пакет мерки, свързан с покачващите се цени и борбата със спекулата

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Това става ясно от писмо на близките на 15-годиното момче, с което те искат да сложи край на „безпрецедентната вълна от спекулации, неверни твърдения и откровени клевети, които петнят паметта на едно невинно дете"