12 Януари, 2026

Волен се вживя в ролята на пророк: Няма нужда да излизаме от ЕС и НАТО, те сами ще се разпаднат

Волен се вживя в ролята на пророк: Няма нужда да излизаме от ЕС и НАТО, те сами ще се разпаднат

Волен Сидеров

Референдумът в Крим беше законен, връщането му към РФ е абсолютно легитимно, смята още партийният лидер

България няма нужда да излиза от Европейския съюз и НАТО, защото те ще се разпаднат от само себе си. Това безапелационно обяви лидерът на Атака Волен Сидеров в студиото на Канал 3.

Колкото до Евразия вижда се, че континент Европа няма и е измислен като понятие в края на 19 век. Противопоставянето Европа- Русия е изкуствено, защото Русия има много ресурси, от които Европа има нужда. Тяхното сътрудничество е нужно. Защо трябва то да бъде прекъсвано и да се подчиняваме на диктати, сподели вижданията си лидерът на Атака.

След скандалното си посещение в Крим и не по-малко смущаващите изявления, които направи там, очевидно лидерът на "Атака" Волен Сидеров е решил да продължава в същата риторика да прокламира на висок глас своята привързаност към Русия на Путин, нищо че е доста притеснително да се правиш на патриот на чужда държава в собствената си родина. Очевидно стимул за това е и мълчанието на правителството, което до този момент не излезе с ясна позиция за това правомерно ли е лидер на ПГ група, която е техен коалиционен партньор, да си позволява подобна риторика на територия, която България официално е признала, че е незаконно анексирана от Руската Федерация, каквато е Крим.

Мисля, че коалиционните ни партньори знаят, че Атака признава референдума в „Крим”. Ние сме сигурни, че те се върнаха в руската федерация по легитимен начин. Нашето посещение там не е нищо ново, а е част от политиката ни. Аз имах телефонен разговор с  Бойко Борисов, където му казах, че отивам с Крим с делегация. Той каза, че това е наша политика.  Г-н Цветанов се чувства длъжен да отрази европейското виждане по въпроса, но истината е , че геополитически нещата се развиват доста по-бързо. Няколко пъти казах, че тези, които ме нападат ще бъдат първите, които ще се наредят за връзки и контакти с Крим , обяви в ефира на Канал3 лидерът на Атака Волен Сидеров.

Доказано е в историята, че санкциите и бойкотите не се получават. Вместо български фирми да застанат в Крим и да си запазят място, пак ще изпуснем нещата. Въпросът е къде сме ние, защо например не направим една линия Варна- Ялта. Български фирми могат да печелят от това. Имаше претенции към исканията за оставката на Явор Нотев, заради това, че е бил в делегацията ни за Крим, от партии, които дори не са в парламента. Председателят и заместник-председателите са със същият статут като народните представители. Той има същото право да изразява своето виждане. Няма никаква разлика. Поканата беше отправена към партия Атака и той беше част от делегацията ни , категоричен беше Сидеров.

Българите в Крим  гласуваха абсолютно „за” присъединяването към Русия, защото се чувстваха застрашени. В момента се оказва, че са дискриминирани. Те не могат да получат виза за България, защото числата от кода показват, че са от Крим. Те не могат да се приберат в родината си, защото някой във Вашингтон е взел решение, че така трябва да се случи, гневи се лидерът на Атака.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите