11 Май, 2026

Волен Сидеров: Има заговор срещу премиера, в него участват и от бившия Реформаторски блок

Волен Сидеров: Има заговор срещу премиера, в него участват и от бившия Реформаторски блок

Волен Сидеров

Целта е дестабилизация и предсрочни избори, смята председателят на ПГ на Обединени патриоти

Има заговор срещу премиера, а целта е дестабилизация и предсрочни избори. Това обяви на влизане в Министерския съвет пред журналисти лидерът на „Атака” Волен Сидеров. По думите му в този заговор участвали НФСБ, хора от ГЕРБ, приближени на Борисов, и част от бившия Реформаторски блок, добави той. 

"Основният въпрос, който ще поставя, е в качество на какъв съм на съвета - председател на ПГ или не. Имаше официална декларация на НФСБ, нямаше официална реакция на ВМРО и на ГЕРБ. Влизам, за да запитам какво точно правя, какъв съм и като какъв присъствам“, коментира той. „Оставките на министри се подават пред премиера. Той ги приема или не. Аз оставки на министри не приемам и не се занимавам с тях“, посочи Волен Сидеров.

„Какво точно може да реши този съвет, новите кандидатури се предлагат от премиера и се гласуват в Народното събрание“, попита той.

„Не виждам смисъл от съвета, ако не изчистим въпроса може ли един вицепремиер да каже, че премиерът е диктатор и руши държавността и нито един министър от целия състав да не стане и да каже, че не е вярно. Значи са съгласни - тогава всички 19 министри да си ходят, тъй като са измъчвани от диктатура“, каза още Сидеров.

Днес коалиционният съвет между ГЕРБ и „Обединени патриоти” обсъжда подадените три министерски оставки след тежката катастрофа край Своге.
Сподели:

Коментари (0)

Проверяват зам.-министър на образованието за конфликт на интереси и източване на европейски пари

Проверяват зам.-министър на образованието за конфликт на интереси и източване на европейски пари

Името на Ася Панджерова се свързва с нейни оценки на 12 проекта по програма "Еразъм +" на стойност 1.6 млн. евро

Съдът решава дали да се огласи колко струва охраната  на Делян Пеевски

Съдът решава дали да се огласи колко струва охраната на Делян Пеевски

Това каза пред БНР адв. Александър Кашъмов, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация"

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Формированията, заедно с Многонационалната бригада Югоизток на НАТО, се изправят пред сложни предизвикателства, които целят укрепване на оперативната съвместимост и по-високо ниво на многонационално сътрудничество