14 Януари, 2026

Война на пътищата: Жесток сблъсък между микробуси и пожар взе четири жертви

Война на пътищата: Жесток сблъсък между микробуси и пожар взе четири жертви

Тежък пътен инцидент взе четири жертви. Затворен за движение е подбалканският път край Сливен.

Тежката катастрофа е станала около 17.20 часа, когато е получен сигнала. Ударът е настъпил на път I-6 след разклона село Гавроилово в посока София.

Към мястото на произшествието незабавно са изпратени екипи на полиция, бърза помощ и пожарна. Пристигналите първи на мястото полицейски служители установяват два автомобила - микробуси, които са се сблъскали челно.

По първоначални данни автомобилът, който се е движил в посока София е навлязъл в лентата за насрещно движение и е блъснал насрещно движещия се автомобил. Вследствие на произшествието единият автомобил се възпламенява, след което огънят обхваща и другия. Служителите на Пътна полиция са успели да извадят от автомобилите общо шест души.

В болница са откарани трима, починалите са четирима.

На място се извършва оглед. Пътят е затворен за движение. Екипи на Пътна полиция регулират движението и го насочват по обходни маршрути. По случая е образувано досъдебно производство. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Проф. Кантарджиев посочи как да разпознаваме грипа и кога ще е пикът

Проф. Кантарджиев посочи как да разпознаваме грипа и кога ще е пикът

Епидемиологът предупреди, че имуностимуланти по време на остра вирусна инфекция не са препоръчителни, антибиотици - само при доказани бактериални инфекции

Хаос в сметките за парно след санкция от Съда на Европейския съюз

Хаос в сметките за парно след санкция от Съда на Европейския съюз

Вместо по формула, сега се изчисляват на база прогнозно потребление от предишния отоплителен сезон

Самолети на САЩ, маскирани като граждански, са удряли по лодки с наркотрафиканти

Самолети на САЩ, маскирани като граждански, са удряли по лодки с наркотрафиканти

Атаката на САЩ беше обявена от президента Доналд Тръмп в публикация в социалните медии на 2 септември 2025 г. В нея се твърди, че целите са били членове на престъпната организация „Трен де Арагуа“, „действаща под контрола на Николас Мадуро".