Тимъти Шаламе беше сред големите победители, след като най-изтъкнатите имена на Холивуд се събраха за тазгодишната церемония по връчването на наградите „Златен глобус“, съобщава Би Би Си
30-годишният Шаламе продължи стремежа си към величие - и към „Оскар“ - като надмина звезди като Леонардо ди Каприо и Джордж Клуни в категорията за най-добър актьор в мюзикъл или комедия за ролята си в комедийния филм за тенис на маса „Marty Supreme“.
Наградите „Златен глобус“ са важна спирка по пътя към отличията на Академията, а сред другите актьори победители на 11 януари бяха Теяна Тейлър и Стелан Скарсгард.
За разлика от „Оскарите“, „Златните глобуси“ отличават и телевизионни продукции, като вечерта донесе още отличия за британските актьори Стивън Греъм и Оуен Купър за изпълненията им в драматичния сериал на Netflix „Adolescence“.
При засилено внимание към надпреварата за „Оскар“, победата на Тимъти Шаламе му даде предимство пред конкурентите. „Намирам се в категория с много велики имена“, заяви той, приемайки статуетката.
Това беше петата номинация на Шаламе за „Златен глобус“, но първата му победа. „Баща ми ми внуши още от малък дух на благодарност - винаги да бъда благодарен за това, което имам“, сподели актьорът.
„Това ми позволи да напускам тази церемония в миналото с празни ръце, но с високо вдигната глава, благодарен, че изобщо съм бил тук. Но ще излъжа, ако кажа, че тези моменти не правят настоящия още по-сладък. За родителите ми, за приятелката ми - обичам ви толкова много“, добави актьорът, като хвърли поглед към приятелката си Кайли Дженър.


Коментари (0)