24 Август, 2026

Врагът атакува с дронове Одеса, има ранени

илюстративна снимка: БГНЕС

50 души са евакуирани от 9-етажна жилищна сграда, нанесени са сериозни щети по гражданската инфраструктура

Украинският черноморски град Одеса е бил подложен на масирана руска атака с дронове в нощта срещу четвъртък. Нанесени са щети по гражданската инфраструктура, съобщават местните власти. 50 души са евакуирани от 9-етажна жилищна сграда, има и пострадали.

Междувременно, в традиционното си вечерно видеообръщение, президентът Володимир Зеленски заяви, че преговорите между Киев и Вашингтон за нова американска военна помощ за Украйна продължават.

Белият дом частично замрази някои оръжейни доставки заради намаляването на запасите в САЩ.

Говорителят на Пентагона Шон Парнел заяви, че част от военната помощ за Украйна е спряна, защото Министерството на отбраната на САЩ извършва преглед на доставките на чуждестранна помощ, съобщи „Киев Индипендънт“

"Този преглед на способностите се извършва, за да се гарантира, че военната помощ на САЩ съответства на нашите отбранителни приоритети. Виждаме това като разумна и прагматична стъпка към създаването на рамка за оценка на това какви боеприпаси се изпращат и къде", обясни Парнел.

По-рано Белият дом потвърди паузата в доставките, като се позова на по-широка преоценка на военните запаси на САЩ докато медиите съобщаваха за спиране на военната помощ.

От Киев подчертаха, че решението на САЩ сериозно ще отслаби способността на Украйна да се защитават от засилващите се руски въздушни удари, които все по-често са насочени срещу граждански и инфраструктурни обекти.

 

Сподели:
Полша отложи трансфера на старите си МиГ-29 - обяви ги за опасни

Полша отложи трансфера на старите си МиГ-29 - обяви ги за опасни

Припомняме, че в началото на август месец украинският посланик в Полша Васил Боднар заяви, че диалогът с полската страна относно изтребителите МиГ-29 продължава, но тяхното прехвърляне все още е възпрепятствано

 The Telegraph: Русия саботира оръжейни фабрики в цяла Европа, на прицел е и България

The Telegraph: Русия саботира оръжейни фабрики в цяла Европа, на прицел е и България

Изданието посочва нова схема, която прилага Кремъл - вербува местни членове на престъпни групи за диверсии в отбранителни предприятия, опитвайки се да провери решимостта на Алианса

Птичките на Мадяр унищожиха два руски изтребителя, удариха ключови цели в Русия

Птичките на Мадяр унищожиха два руски изтребителя, удариха ключови цели в Русия

Отбранителните сили на Украйна са ликвидирали осем радарни системи на територията на Руската федерация и Крим

Коментари (1)

  • 10:49, 3 Юли, 2025

    Русопитеците са изроди, пореден удар върху цивилни с цел сриване на морала на украинския народ. Но в действителност икономиката на Украйна става все по-силна, мобилизирана да победи ватниците

    Отговор