18 Август, 2026

Връщат разследвания за изнудване Антон Генов като шеф на Агенцията по храните

Връщат разследвания за изнудване Антон Генов като шеф на Агенцията по храните
Антон Генов

Бившият топ рефер Антон Генов се връща като директор на БАБХ - София-град въпреки разследването за изнудване. Това ще бъде възможно след решение на Върховния административен съд, става ясно от решение, публикувано на 20 август.

Състав на Пето отделение счита, че Генов е бил неправомерно отстранен.

Освен това се осъжда БАБХ да му заплати сумата 850 лв. разноски за касационната инстанция. Решението не подлежи на обжалване.

Антон Генов се сдоби с две обвинения - за престъпления по служба и за изнудване на фирми, конкуренти на тази, в която работел синът му, припомнят Новини.бг.

При разследването е установено, че на 3 октомври 2016 година Генов е разпоредил да бъде проверен складът на дружество в Нови Искър, като били иззети 8180 л отработена мазнина и 39 неупотребявани бидони. От прокуратурата отбелязват, че шефът дирекцията е превишил правата си, защото неговото ведомство няма право да се занимава с отпадъци
Сподели:
"Боря се да постигнем феноменален успех" - кметът на Бургас за домакинството на „Евровизия”

"Боря се да постигнем феноменален успех" - кметът на Бургас за домакинството на „Евровизия”

„Ще дам много енергия в това, познавам в детайли възможностите на моя екип и ще ги изцедя като лимони"

Данни на НСИ: Средната пенсия за юни удари дъното

Данни на НСИ: Средната пенсия за юни удари дъното

По принцип средната пенсия би следвало да расте, тъй като новоотпуснатите пенсии обикновено са по-високи от старите заради по-високия осигурителен доход

Тристранната ще обсъжда отново размера на минималната заплата

Тристранната ще обсъжда отново размера на минималната заплата

За днес е насрочена нова среща между социалните партньори в министерството на финансите заради несъгласие на синдикатите с механизма за определяне на минималното възнаграждение

Коментари (0)