18 Май, 2026

Връщат под конвой Ветко Арабаджиев от Испания

Връщат под конвой Ветко Арабаджиев от Испания

семейство Арабаджиеви

С него обаче няма да пътува съпругата му Маринела, тъй като производството за нея все още не е приключило

Бизнесменът Ветко Арабаджиев, който е обвинен като лидер на престъпна група за данъчни престъпления и пране на пари, ще бъде върнат под конвой от Испания утре на летище София, съобщи "24 часа". Това става след решение на втори съд в Испания, който уважава искането на Специализираната прокуратура за екстрадиция на хотелиера у нас.

С него обаче няма да пътува съпругата му Маринела, тъй като производството за нея все още не е приключило.

След връщането на Ветко Арабаджиев в София той ще бъде задържан за 72 ч от прокурор. Очаква се след това от обвинението да настоява за постоянен арест на бизнесмена пред специализирания съд.

Припомняме, че семейство Арабаджиеви бе арестувано в началото на март в градчето Кабрера де Мар край Барселона в къща на Георги Семерджиев. 7 месеца преди това бяха издирвани заради мегаразследване за данъчни престъпления, което започна срещу тях през септември 2018. По делото е обвинен и малкият им син Вълчо, който неотдавна излезе от ареста срещу парична гаранция от 500 000 лева.

Сподели:

Коментари (0)

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

В жалбата си тя съобщава, че е жертва на прокурорски произвол, че срещу нея се води "инквизиционно производство", без да може да се защити, защото формално не е обвиняема, че прокуратурата провежда институционална вендета срещу нея заради разкритията ѝ

Сибига: Трибуналът за Путин вече е факт, билетът му за Хага е осигурен

Сибига: Трибуналът за Путин вече е факт, билетът му за Хага е осигурен

37 държави одобриха третия учредителен документ на Специалния трибунал, който трябва да заработи още през 2027 година

Крах на делото „Русофили“: съдът оправда Николай Малинов по обвиненията за шпионаж

Крах на делото „Русофили“: съдът оправда Николай Малинов по обвиненията за шпионаж

След пет години разследване и шумен международен скандал Софийският градски съд оправда лидера на движение „Русофили“ по обвиненията, че е работил в полза на руски организации и срещу националната сигурност на България