26 Февруари, 2026

Временният президент на Сирия обвини Тръмп в престъпление

Временният президент на Сирия обвини Тръмп в престъпление

снимка: БГНЕС

Новият американски президент предложи САЩ да окупират палестинския анклав и да се концентрират върху икономическото му съживяване и преместването на палестинците на други места

заяви, че според него 

Планът на американския президент Доналд Тръмп за преместване на палестинците от Газа е „тежко престъпление“ и затова никога няма да успее. Това изявление направи временният президент на Сирия Ахмед Ал Шараа , съобщи Minute Mirror. 

Припомняме, че Доналд Тръмп предложи САЩ да окупират палестинския анклав и да се концентрират върху икономическото му съживяване и преместването на палестинците на други места.

„Не вярвам, че има сила, която може да изтласка хората от земята им. Не една и две държави са предприемали това и никоя не е успяла, да не забравяме последния случай в Газа“, каза Шараа. 

Сирийският лидер подчерта, че изтласкването на палестинците от земята им би било както „глупаво“, така и морално и политически осъдително.

„В продължение на повече от 80 години всички опити за изселването им са били неуспешни. Тези, които са напуснали, са съжалявали за това. Поколенията са им предали много дълбоко стойността на това да защитават земята си“, добави той. | БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Изявлението на руския президент повдига въпроси за сигурността на енергийната инфраструктура и за политическата логика зад предупреждението

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Според наблюдатели това е един от най-критичните моменти в историята на Близкия изток

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

"Ние усещаме вашата болка, споделяме вашата скръб"