27 Май, 2026

Синоптик прогнозира обилни екваториални валежи и застудяване у нас

Снимка: БГНЕС

Значителни валежи се очакват на 8 май. В събота ще вали през целия ден, в неделя ще вали следобед.

Синоптикът Петър Янков съобщи, че тази събота и неделя валежите ще бъдат често явление в България и на Балканите 

Днес ще вали повече в западните и южните части на страната. Значителни валежи се очакват утре. В събота ще вали през целия ден, в неделя ще вали следобед, стана ясно от прогнозата му по OnAir.

Температурите слабо ще се понижат, средните ще са между 20 и 25 градуса.

В планините също ще вали през почивните дни. Янков препоръчва маршрутите да бъдат по-кратки и в ниските планински части.

"Очаква ни седмицата на екваториалните валежи в България, много динамично време. Другата седмица всеки ден ще вали. Повече валежи и с чувствително захлаждане, в рамките на 3-5 градуса, се очаква във вторник и петък, 13 и 15 май. От петък започва продължителен валежен период", каза още Янков за "България сутрин".

Синоптикът не препоръчва пътувания на Балканите, тъй като цялата следваща седмица ще бъде под знака на валежите.

Всички българи, които ще пътуват на юг от Солун, към южните курорти на Гърция, ще пътуват на сухи пътни настилки, отбеляза Янков. Не така стои въпросът с населените места на север от Солун.

Сподели:
Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН

Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН

Отказът за виза идва на фона на сложен контекст в дипломатическите контакти между САЩ и Русия, които се характеризираха с периоди на предпазливост в ангажираността след завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом за втори мандат

„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни

„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни

Събитията се провеждат на 31 май 2026 г. (неделя) от 10:00 ч. до 14:00 ч. на две ключови места в столицата в ж.к. „Люлин“ (парковото пространство срещу Кооперативния пазар) и в Княжеската градина

Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"

Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"

Пътната връзка от Кърджали до Комотини е изключително важна преди всичко за туристите

Коментари (0)