6 Февруари, 2026

ВСС единодушно спря процедурата за избор на главен прокурор

ВСС единодушно спря процедурата за избор на главен прокурор


Единодушно Висшият съдебен съвет спря процедурата по избор на нов главен прокурор до произнасяне на Конституционния съд. Това стана след едночасов дебат.

По-рано единодушно с 18 гласа “за” бе решено временно изпълняващият длъжността Борислав Сарафов да бъде изслушан за случаят “Осемте джуджета”, както и по отношение на упражняван натиск и влияние върху членове на Висшия съдебен съвет, инициирали предложението за предсрочно освобождаване на Иван Гешев от длъжността „главен прокурор“.

Пленумът на ВСС единодушно реши да изслуша Андрей Янкулов от “Антикорупционния фонд“ по време на разглеждането на втората точка от дневния ред на Пленума на ВСС, а именно по случая „Осемте джуджета“.
Сподели:

Коментари (0)

Върнаха за шеф на НИНКН архитекта, утвърдил чинията на Бузлуджа за национален паметник на култура

Върнаха за шеф на НИНКН архитекта, утвърдил чинията на Бузлуджа за национален паметник на култура

Магистратите са отхвърлили твърденията в заповедта на Мариан Бачев за "липса на качества на служителя за ефективно изпълнение на работата - липса на способност да планира, организира и контролира дейностите, свързани с изпълнение на служебните му задължения

Експерт:  Случаят "Петрохан" е без аналог в българската история.  Ще се намерят най-малко още два трупа

Експерт: Случаят "Петрохан" е без аналог в българската история. Ще се намерят най-малко още два трупа

"Навсякъде излизаше, че сайтът е модифициран преди три дни, т.е. в деня на убийството. Това са странни неща, които се натрупват. Някой е работил върху сайтовете и то веднага“, смята той.

Министър Митов разпореди проверка във връзка с казуса "Петрохан"

Министър Митов разпореди проверка във връзка с казуса "Петрохан"

Целта е да се установи дали са получени сигнали във връзка със сдружение „Национална агенция за контрол на защитените територии“ и как институциите са реагирали на тях