25 Април, 2026

ВСС: Адвокатът на Бобокови Илиан Василев руши имиджа на българските адвокати

ВСС: Адвокатът на Бобокови Илиан Василев руши имиджа на българските адвокати

Според магистратите той нарушава общоприетия Етичен кодекс

В Декларацията се посочва, че адвокат Илиан Василев нарушава Етичния кодекс на българските адвокати, като чрез трибуната на национални медии обвинява органите на специализираното правораздаване в противодържавна дейност, че „разрушават устоите на стопанския живот и свободната инициатива, посягайки, без всякакви доказателства, на светъл бизнес …“. Създава внушения за професионална некомпетентност и неправомерни зависимости в и на Прокуратурата на Република България.

Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет се обръща към Висшия адвокатски съвет с оглед вземане на отношение относно поведението на адвокат Илиан Василев, свързано с отправяне на груби и обидни нападки, уронващи престижа на съдебната власт и доброто име на адвокатската професия, както и към Съвета за електронни медии, във връзка с употребата на ефира на телевизионен оператор за отправянето на манипулативни твърдения, нарушаващи професионалните журналистически стандарти.

Текстът на Декларацията ще бъде публикуван в протокола от заседанието на колегията.

Декларацията ще бъде изпратена на Европейската комисия, както и на посолствата на всички държави-членки на Европейския съюз в България, на посолството на САЩ в България и на посолството на Обединено Кралство Великобритания в България. 
Сподели:

Коментари (0)

Василев за Кандев: Ако някой си върши работата, му спретват дело с фалшиви свидетели

Василев за Кандев: Ако някой си върши работата, му спретват дело с фалшиви свидетели

"Незабавната смяна на Висшия съдебен съвет и изчистването на съдебната система от всички джуджета са единственият път към това да имаме богата, справедлива и европейска България"

Апелативният съд окончателно остави в затвора Евелин Банев-Брендо

Апелативният съд окончателно остави в затвора Евелин Банев-Брендо

Срещу Банев има три влезли в сила присъди за наркотрафик и пране на пари

Мирчев и Божанов сезират прокуратурата заради разследване със записи „Чолаковгейт“

Мирчев и Божанов сезират прокуратурата заради разследване със записи „Чолаковгейт“

Сигналът стъпва на журналистически разкрития, направени от BIRD по-рано днес, под заглавие „Чолаковгейт: Правосъдие срещу пари“