20 Март, 2026

ВСС изслушва Иван Гешев в четвъртък

ВСС изслушва Иван Гешев в четвъртък

Иван Гешев. Снимка: БГНЕС

ВСС следва да се произнесе и по допустимостта и редовността на искането за предсрочно освобождаване на главния прокурор

Министърът на правосъдието Крум Зарков насрочи изслушване на Иван Гешев и Борислав Сарафов на заседание на Пленума на ВСС на 25 май /четвъртък/, съобщиха от Министерството на правосъдието.

Миналата седмица министър Зарков пое ангажимент в рамките на правомощията му да направи възможното, за да се установят всички факти във връзка с подадения сигнал в прокуратурата срещу главния прокурор от страна на директора на НСлС.

В рамките на същото заседание ВСС следва да се произнесе и по допустимостта и редовността на искането за предсрочно освобождаване на главния прокурор, внесено от членове на прокурорската колегия.

Поканени са всички споменати в сигнала лица - г-жа Даниела Машева, г-жа Десислава Пиронева, г-жа Красимира Филипова, г-жа Пламена Цветанова, прокурорите от ВКП г-жа Ваня Стефанова, г-жа Сийка Милева, административния ръководител на Софийска градска прокуратура г-жа Илиана Кирилова и г-жа Габриела Ненкова.

Сподели:

Коментари (0)

Майката на Николай Златков: Съдебно-медицинска експертиза  за Ивайло Калушев поражда сериозни съмнения

Майката на Николай Златков: Съдебно-медицинска експертиза за Ивайло Калушев поражда сериозни съмнения

"Сериозно ли е обяснението, че вече над 1 месец не може да се установи точната дата на смъртта", пита тя

Делото "Петков": Преди ареста на Борисов свидетелка е чула в МС думите "Ако някой го е страх, да си търси друга работа"

Делото "Петков": Преди ареста на Борисов свидетелка е чула в МС думите "Ако някой го е страх, да си търси друга работа"

Лаура Кьовеши е категорична, че Европейската прокуратура няма никакво отношение към задържането на Борисов - противно на внушенията на Кирил Петков

Съдът отхвърли искане на обвинението за изказване на Кьовеши относно ареста на Борисов

Съдът отхвърли искане на обвинението за изказване на Кьовеши относно ареста на Борисов

Днес тръгна делото срещу бившият премиер Кирил Петков, като според магистратите искането е неоснователно и няма да помогне за установяване на истината