Решенията подлежат на обжалване в 14-дневен срок
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет прекрати конкурсната процедура по отношение на 6 кандидати в конкурса за повишаване в длъжност „съдия“ в апелативните съдилища – наказателно отделение, обявен с решение на Съдийската колегия на ВСС, съобщиха от ВСС.
Процедурата е прекратена по отношение на Диана Мицканова – прокурор в Окръжна прокуратура – Плевен, Венислава Йончева-Петрова – прокурор в Районна прокуратура – Русе, Красимир Кирилов – прокурор в Софийска градска прокуратура, Христо Матев – прокурор във Военно-окръжна прокуратура – София, Ирина Арменова-Янчева – прокурор в Софийска градска прокуратура и Стефка Стоянова – прокурор в Районна прокуратура – Хасково – Териториално отделение – Свиленград. Посочените кандидати не са се явили за провеждане на писмен изпит, съгласно чл. 189, ал. 4 от Закона за съдебната власт и чл. 39, ал. 4, т. 23 от Наредба № 1 от 09.02.2017 г.
Решенията подлежат на обжалване в 14-дневен срок пред Върховния административен съд. /БГНЕС
Още от Закон и ред
ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор
Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.
ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията
На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена
Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата