10 Юли, 2026

ВСУ плениха наемник от Сенегал: Русия – това е много лошо

Скрийншот

Както по-рано съобщи УНИАН, неотдавна ВСУ плениха и граждани на Китай. По думите на чужденците, това се случило при първата им бойна задача.

Бойци от 49-а отделна щурмова бригада „Карпатска Сич“ плениха близо до Торецк гражданин на Сенегал, който е пристигнал да воюва на страната на Русия. Това беше съобщено на страницата на бригадата във „Фейсбук“.

Както самият пленник разказва, той учил две години в Русия и искал да замине за Европа. Един от военнослужещите от бригадата уточнил, че сенегалецът е искал да емигрира в Германия, но „му казали да отиде на бойната линия, да изкара пари, а после ще може да се премести нататък“.

„Поведохме го за евакуация. Той си мислеше, че го водим да го разстреляме. Ама как да го разстрелваме? Дори е жал да го гледаш. Казах на моя партньор: „Дръж го, че ще го загубим“. После няма да го намерим в тъмното“, разказа друг украински боец.

От бригадата съобщиха, че при проверка на пленника е открита карта на руска банка. Имал е и леки наранявания на лявото бедро, заради което му е оказана помощ.

„Разбирам, че Русия ви убива. Сега не искам да отивам в Европа, искам само да се прибера у дома. Русия – това е много лошо“, заяви пленникът.

Както по-рано съобщи УНИАН, неотдавна ВСУ плениха и граждани на Китай. По думите на чужденците, това се случило при първата им бойна задача. Един от тях разказал, че бил вербуван от представител на Русия директно в Китай и през февруари 2025 г. пристигнал в Москва. Друг съобщил, че пристигнал в Русия през декември 2024 г., уж с туристическа цел. По думите му впоследствие подал заявление за подписване на договор.

Освен това, „Азов“ плени „вагнеровец“, който разказа как е вървял с лидера на „Вагнер“ Евгений Пригожин към Москва. Окупаторът споделя, че е бил разочарован от решението на лидера на „вагнеровците“ да спре настъплението към руската столица. След като се оказал в Беларус, бил освободен и се върнал в Русия, но там бил арестуван и уговорен да подпише договор с министерството на отбраната.

Освен това, друг пленен руснак в интервю с журналиста Владимир Золкин разказал, че е сключил договор за участие във войната срещу Украйна, защото имал големи дългове и искал да изкара 2 милиона рубли, но така и не получил тези пари. Обръщайки се към други руснаци, той увери, че няма никакъв смисъл да се отива на война.

 

 

 

 

 

Сподели:
Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове

Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове

Поразена е инсталация за първична преработка KDU-6 с капацитет 20 000 метрични тона на денонощие - единствената такава инсталация в рафинерията

Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане

Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане

Освен това турския президент Ердоган е благодарил на Испания за ангажимента ѝ в сферата на отбраната, включващ ракетни системи "Пейтриът"

Зеленски: Договорихме със САЩ на политическо ниво лицензи за производство на "Пейтриът", остават техническите детайли

Зеленски: Договорихме със САЩ на политическо ниво лицензи за производство на "Пейтриът", остават техническите детайли

Освен това Украйна ще получи през следващите дни от САЩ критично важни ракети прехващачи "Пейтриът"

Коментари (1)

  • 04:16, 24 Април, 2025

    Тъпите руснаци не разбраха за 3 години, че няма да спечелят тази война! Събират утрепки от цял свят и нямат никакъв напредък!

    Отговор