СтратКом потвърди за удара срещу моста
Силите за отбрана на Украйна днес са атакували Чонгарския мост, намиращ се на административната граница между окупирания Крим и Херсонска област, предаде Униан.
Стратегическото командване на Въоръжените сили на Украйна потвърди, че е имало удар и той е бил успешен – мостът е поразен.
"Силите за отбрана на Украйна успешно нанесоха удар по Чонгарския мост сутринта на 29 юли. Слава на Въоръжените сили на Украйна!" – се казва в съобщението на СтратКом.
Междувременно беше съобщено, че вечерта на 28 юли партизани са взривили склад за боеприпаси на окупирания полуостров, в залива Казачя бухта, където е дислоцирана 810-а отделна бригада на руската морска пехота.Според свидетели са се чули два взрива, след което е последвала детонация на боеприпаси.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
WSJ: Европа отстъпи крачка назад от крайните зелени цел, сблъсквайки се с новия политико-икономически ред
Континентът напредваше в областта на възобновяемите енергийни източници: вятърната и слънчевата енергия сега представляват 34% от производството на електроенергия, в сравнение с 20% през 2021 г. ЕС все още твърди, че може да достигне нулеви нетни емисии до 2050 г., пише The Wall Street Journal.
Русия заплаши Великобритания с военни удари заради ракетите за Украйна, Лондон: Заставаме срещу руската агресия
"Русия не бива да се съмнява в решимостта на това правителство да се противопостави на руската агресия в Украйна и срещу Обединеното кралство и нашите съюзници"
Тръмп: Русия няма да нападне територия на НАТО, водил съм разговори с Путин
„Мисля, че Русия се държи доста добре по отношение на Ормузкия проток“