25 Февруари, 2026

ВСУ ликвидираха трима топокупатори при удар с ATACMS срещу руски щаб

ВСУ ликвидираха трима топокупатори при удар с ATACMS срещу руски щаб

Снимка: архив

Атака срещу команден център на групировката "Днепър"

При атака на украинските военни срещу команден център на руската групировка „Днепър“ са ликвидирани трима високопроставени офицери от армията на Русия.

По данни на проекта ВЧК-ОГПУ, става дума за заместник-началника на Центъра за управление на командването на руските Въздушно-десантни войски (ВДВ) полковник Вадим Добряков, началник-отдела на оперативното управление на щаба на ВДВ полковник Алексей Коблов и оперативния дежурен в командването на ВДВ полковник Александър Галкин.

Тримата окупатори са загинали на 1 ноември, когато беше нанесен удар срещу команден център на групировката "Днепър", която беше оглавена от генерал-полковник Михаил Теплински. До момента не е известно дали самият Теплински е бил на мястото по време на атаката. Ударът е нанесен с далекобойна ракета ATACMS.

Превод Faktor.bg
Сподели:

Коментари (0)

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден