7 Декември, 2025

ВСУ поразиха руски команден пункт край Мариупол, десетки окупатори са ликвидирани, над 100 са ранени

ВСУ поразиха руски команден пункт край Мариупол, десетки окупатори са ликвидирани, над 100 са ранени

Снимка: СтратКом

Телата на загиналите все още не са извозени

Силите за отбрана на Украйна поразиха команден пункт на руските войски в село Юривка, близо до временно окупирания Мариупол в Донецка област, съобщи Управлението за стратегически комуникации на Въоръжените сили на Украйна.

Ударът е нанесен около 11 часа тази сутрин. Уточнява се, че окупаторите са били дислоцирани в лагер "Волна".

Говорителят на Украинската доброволческа армия "Юг" Серхий Братчук съобщи, че са се чули взривове и че десетки окупатори са ликвидирани.    

По-рано за две попадения в командния пункт на окупаторите съобщи съветникът на легитимния кмет на Мариупол Петро Андрющенко. По негови данни, при първото е поразен стадионът на „Волна“, където руснаците са разположили ремонтна база след предишния взрив в Юривка. Второто попадение директно е поразило казармите. По думите на Андрющенко, телата на загиналите все още не са извозени, мястото остава отцепено.

"В Мариупол вече докараха 50 тежко ранени окупатори от  Юривка, двама от тях вече преминаха в състояние "добър руснак“. Останалите имат всички шансове до сутринта да също да се озоват на палубата на крайцера "Москва". Мангуш – хирургията е пълна с ранени от Юривка." – пояснява Андрющенко, цитиран от Гордон. 

Той допълва, че основната част от ранените е насочена към Донецк. Съдейки по броя на автобусите, с които е извършена медицинската евакуация, ранените са над 100, посочва съветникът на кмета.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

Министърът уточни, че не е присъствал по време на операцията.

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Президентът на Чехия: Всички ние ще загубим, ако Путин победи в Украйна

Президентът на Чехия: Всички ние ще загубим, ако Путин победи в Украйна

Неотдавнашните твърдения за тайни преговори между САЩ и Русия, особено по отношение на предаването на украинска територия на Москва, опасно напомнят на Мюнхенското споразумение от 1938 г.