7 Декември, 2025

ВСУ приеха на въоръжение модернизирания зенитно-ракетен комплекс „Оса“

ВСУ приеха на въоръжение модернизирания зенитно-ракетен комплекс „Оса“

Снимка: благотворителния фонд „Върни се жив“ („Вернись живым“).

Той е оборудван със съветски управляеми ракети Р-73, които в базовата си конфигурация са предназначени за изтребители

Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) вече приеха на въоръжение модернизирания зенитно-ракетен комплекс (ЗРК) „Оса“, оборудван със съветски управляеми ракети Р-73, които в базовата си конфигурация са предназначени за изтребители. Нови снимки на този комплекс бяха публикувани на сайта на благотворителния фонд „Върни се жив“ („Вернись живым“).

„Фондът „Върни се жив“ за първи път в историята на благотворителността модернизира зенитно-ракетен комплекс“, се казва в съобщение на организацията. Според информацията, фондът е инвестирал над 14 милиона гривни в тази модернизация.

Снимки на ЗРК „Оса“ с ракети Р-73 бяха показани още през май, но поради лошото качество на изображенията беше трудно да се разгледат конструктивните особености на комплекса.

Както сега съобщават от фонда „Върни се жив“, модернизираните ЗРК са предоставени на всички зенитно-ракетни полкове на Сухопътните войски на ВСУ, които използват комплекса „Оса“.

Превод: faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

"Като цяло това контрастира с подхода на предишни американски правителства", констатира говорителят на Путин.

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Тя е част от групата „Шахид Шуштари“, която според американското разузнаване  е извършвала кибератаки с цел шпионаж и нарушаване на работата на правителствени служби и търговски компании