24 Април, 2026

ВСУ са освободили 29 населени честа в Херсонска област от 1 октомври досега

ВСУ са освободили 29 населени честа в Херсонска област от 1 октомври досега

"Противникът се опитва да контраатакува"

От 1 октомври досега Въоръжените сили на Украйна са освободили 29 населени места в Херсонска област, съобщи Униан с позоваване на заместник-началника на Главното оперативно управление на Генералния щаб на ВСУ бригаден генерал Олексий Громов.

"На Херсонското направление противникът се опитва да контраатакува като използва резервите си, за да спре настъплението на нашите войски и да възстанови загубените позиции. От 1 октомври са освободени и взети под контрол 29 населени места." – заяви Громов по време на онлайн брифинг.

През изминалото денонощие украинските защитници са освободили още 3 населени места в Херсонска област. От началото на октомри са деокупирани над 400 квадратни километра в областта.

Превод Faktor.bg

 

Сподели:

Коментари (0)

Все повече американци не подкрепят Тръмп по въпроса за войната в Украйна

Все повече американци не подкрепят Тръмп по въпроса за войната в Украйна

Социолозите установяват, че приблизително 8 от 10 американци като цяло имат негативно отношение както към Русия, така и към кремълския диктатор Владимир Путин.

 Сиярто става жалък: Да се обвинява някой в  държавна измяна е много сериозно нещо! Това ме засяга дълбоко!

Сиярто става жалък: Да се обвинява някой в държавна измяна е много сериозно нещо! Това ме засяга дълбоко!

"Никога не съм служил на руските интереси! ", лъже той. Журналисти ги попитаха дали дейността му може да се счита за измяна, намеквайки за редовните му обаждания до министъра на външните работи на РФ Сергей Лавров по време на паузите между заседанията на Съвета на ЕС

Русия заплашва да удари страните в Европа, които...

Русия заплашва да удари страните в Европа, които...

По думите на заместник-ръководителя на руското външно министерство, всеки бъдещ диалог по ядреното оръжие трябва да обхваща съвкупните възможности на НАТО, тоест арсеналите на САЩ, Франция и Великобритания.