17 Юни, 2026

ВСУ се готвят за контранастъпление: Удари по руския тил и натрупване на боеприпаси

ВСУ се готвят за контранастъпление: Удари по руския тил и натрупване на боеприпаси

"Украинците са много изкусни в прицелването с HIMARS"

Украйна активно се готви за предстоящото контранастъпление, като натрупва боеприпаси и паралелно нанася удари срещу руски военни обекти в дълбокия тил, съобщи CNN с позоваване на официални лица от западните страни.

"Някои от тези дълбоки удари по руските позиции са подготовка за всяко бъдещо настъпление. По  време на цялата кампания постоянно виждаме, че украинците са много изкусни в прицелването с тези точни системи HIMARS срещу конкретни руски цели." – разказват източниците на медията.

Същевременно продължава процесът на натрупване на боеприпаси, които ще са необходими за контранастъплението. Същевременно западните служители посочват, че това не ощетява текущите операции на Въоръжените сили на Украйна на фронта.

Съдейки по това, което виждаме, те получават допълнителните доставки на боеприпаси от Запада в необходимия момент, казват източниците на CNN.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)